آخرین اخبار چپیره

درباره چپیره


کانون هماهنگی کارآفرینان زنان استان خراسان ( رضوی ) در سال 1385 با هدف اشتغال زایی برای زنان سرپرست خانوار و با رویکردی فرهنگی و هنری و با رسالت احیاء، نگهداشت و اعتلای صنایع دستی ایران زمین ایجاد گردید که در طی سه سال موفق به جذب 400 عضو فعال شد. در ادامه فعالیت، استقبال اساتید هنرمند و عضویت آنان در کانون دامنه فعالیت کانون را گسترش داد و رشته های صنایع دستی استان مورد توجه بیشتری قرار گرفت.


در سال 1390 کانون کارآفرینان به تعاونی چپیره ( چپیره به معنای آمادگی و گردآمدن مردم برای انجام فعالیتی مشترک می باشد ) تغییر اساس نامه داد و فعالیت خود را ابتدا در خیابان بهار مشهد ( روبروی استانداری ) و سپس در خیابان احمدآباد مشهد، در قالب بزرگترین بازارچه صنایع دستی شرق کشور، آغاز کرد.

بازار قدیم مشهد


تعاونی چپیره در گام بعدی توانست زیباترین و بزرگترین بازار بازآفرینی شده کشور را در سال 1393 و در مساحت 1500 متر مربع و با الهام از معماری بازار قدیم مشهد در شهر رویایی پدیده شاندیز، ایجاد نماید.


در ساخت این شاهکار معماری، بهترین اساتید در رشته های هنری از جمله نقاشی، کاشی کاری، چوب کاری، خطاطی و سایر هنرهای وابسته همکاری نمودند. تا جایی که اکنون بازار قدیم مشهد در قالب 30 حجره و با حضور همکاری اساتید و صنعت کاران صنایع دستی کشور در مجموعه ای فاخر و دلنشین پذیرای هموطنان هنر دوست می باشد.

تولیدات ما
آلبوم ما

خاطرات بازارچه


بازار قدیم مشهد

بازار قدیم مشهد

یکی از راهرو های بازارچه

بازار قدیم مشهد

بازار قدیم مشهد

یکی از راهرو های بازارچه

بازار قدیم مشهد

بازار قدیم مشهد

یکی از راهرو های بازارچه


صدای حامیان

فروشگاه

به زودیپر فروش ترین ها

کیف سنتی تمام جاجیم

جدید ترین ها

کلاتی اعلا

پر بازدید ترین ها

گلیم سفره کردی

برجسته ترین ها

زیر خاکی سفال

با ما در ارتباط باشید


منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هنر دوستان عزیز هستیم

مشهد - شاندیز - شهر رویایی پدیده - ورودی نور - طبقه 1+

051 34286871

info@chapireh.com